Ogólnopolski Konkurs Biblijny dla Alumnów 2017

Już po raz dziesiąty jest organizowany Ogólnopolski Konkurs Biblijny dla Alumnów Seminariów Diecezjalnych i Zakonnych. Inicjatywę tę podejmuje Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II we współpracy z Instytutem Nauk Biblijnych KUL, Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu oraz diecezjalnymi moderatorami Dzieła Biblijnego. Poprzednie edycje konkursu cieszyły się dużym zainteresowaniem i mamy nadzieję, że również w tym roku konkurs osiągnie wymiar rzeczywiście ogólnopolski, motywując alumnów do studiowania Pisma świętego oraz do zainteresowania się apostolatem biblijnym w diecezjach i parafiach.

Patronat honorowy nad konkursem biblijnym dla alumnów objęli Ks. Abp Wojciech Polak, Prymas Polski, oraz Ks. Bp Roman Pindel, opiekun Sekcji Nauk Biblijnych w Komisji Nauki Wiary.

Organizacja konkursu i jego przebieg konkursu na etapie diecezjalnym

1. Etap seminaryjny – w Seminarium diecezjalnym lub zakonnym

data konkursu w seminariach - 17 marca 2017 (piątek) o godz.16.00

materia konkursu – Księga Koheleta oraz Księga Mądrości (z przypisami)

tekst - Piąte Wydanie Biblii Tysiąclecia • forma konkursu - 30 pytań (odpowiedzi za 1 punkt - nie ma odpowiedzi częściowo poprawnych)

czas trwania testu - 1 godz.

Za przygotowanie pytań i organizację konkursu odpowiedzialna jest Komisja Konkursu Biblijnego powołana na zjeździe moderatorów diecezjalnych Dzieła Biblijnego w Warszawie w dniu 10 stycznia 2015 roku. Skład komisji jest następujący: ks. dr Marcin Zieliński (przewodniczący); ks. dr Łukasz Łaszkiewicz; ks. dr Piotr Kot; ks. dr Piotr Waszak; ks. dr Andrzej Tulej.  Na trzy dni przed konkursem zostaną rozesłane wszystkim zainteresowanym gotowe do druku testy. Po przeprowadzeniu etapu seminaryjnego wyniki należy przesyłać pocztą elektroniczną na adres przewodniczącego Komisji Konkursu Biblijnego. W razie jakichkolwiek wątpliwości prosi się o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Ks. Marcin Zieliński
ul. Narutowicza 6, 20-004 Lublin
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; telefon: 797946838

Etap seminaryjny jest organizowany za zgodą Rektora danego Seminarium, który może wyznaczyć odpowiednią osobę do przeprowadzenia konkursu (np. diecezjalnego moderatora Dzieła Biblijnego, wykładowcę Pisma św. czy inną osobę). Zadaniem osoby przeprowadzającej konkurs jest sprawdzenie testów i przesłanie wyników Komisji ds. Konkursu Biblijnego. Zwycięzca etapu seminaryjnego uzyskuje możliwość reprezentowania seminarium na etapie ogólnopolskim. Jeżeli dwóch uczestników eliminacji uzyska ten sam wynik, mogą oni razem reprezentować seminarium. Decyzję podejmuje i zgłasza finalistów osoba odpowiedzialna za organizację konkursu na poziomie seminaryjnym.

Życzymy wszystkim uczestnikom konkursu dobrych duchwych natchnień i przeżywania radości ze spotkania z Jezusem obecnym w Słowie!!