pope

Diecezja Koszalińsko-Kołobrzeska

OGÓLNOPOLSKI KONKURS BIBLIJNY DLA MINISTRANTÓW I LEKTORÓW

Podczas finału XXV Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego dla Ministrantów i Lektorów, który odbył się w dniach 18-19 maja br. w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej w Gościkowie-Paradyżu, 2 miejsce w kategorii ministrantów młodszych zajął Konrad Michalik z Parafii pw. Narodzenia NMP w Białogardzie, podopieczny ks. Tomasza Zabielskiego, a 11 miejsce - Krystian Sławiński z Parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Koszalinie, podopieczny ks. Mariusza Ambroziewicza. Natomiast 4 miejsce w kategorii drużynowej zajęli: Jędrzej Gliszczyński (Parafia pw. św. Rozalii w Szczecinku, podopieczny ks. Piotra Kuczewskiego), Maciej Tumanik (Parafia pw. MB Szkaplerznej w Szczeglinie, podopieczny ks. Romana Gałki), Bartłomiej Cisoń oraz Mikołaj i Nikodem Małocha (Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Koszalinie, podopieczni ks. Mariusza Ambroziewicza).

Dnia 17 marca br. w domu parafialnym koszalińskiej katedry odbył się etap diecezjalny XXV Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego dla Ministrantów i Lektorów, który swoim zakresem objął Księgę Rodzaju.

W konkursie wzięło udział 27 ministrantów i lektorów z 11 parafii naszej diecezji:

- pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Koszalinie – 9 osób,
- pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Darłowie – 4 osoby,
- pw. Miłosierdzia Bożego w Wałczu – 3 osoby,
- pw. Narodzenia NMP w Białogardzie – 2 osoby,
- pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Szczeglinie – 2 osoby,
- pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Słupsku – 2 osoby,
- pw. św. Wojciecha w Koszalinie – 1 osoba,
- pw. św. Józefa Rzemieślnika – 1 osoba,
- pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinku – 1 osoba,
- pw. św. Rozalii z Palermo w Szczecinku – 1 osoba,
- pw. Ducha Świętego w Szczecinku – 1 osoba.

W wyniku przeprowadzenia etapu diecezjalnego zostało wyłonionych 7 ministrantów i lektorów, którzy będą reprezentowali naszą diecezję w finale ogólnopolskim w Gościkowie-Paradyżu (po jednym indywidualnie w kategoriach SP i GIM oraz PGIM oraz 5 w drużynie):

1. Konrad Michalik, SP, parafia pw. Narodzenia NMP w Białogardzie, opiekun: ks. Tomasz Zabielski,
2. Maciej Tumanik, SP, parafia pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Szczeglinie, opiekun: ks. Roman Gałka,
3. Jędrzej Gliszczyński, SP, parafia pw. św. Rozalii z Palermo w Szczecinku, opiekun: ks. Piotr Kuczewski,
4. Krystian Sławiński, PGIM, parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Koszalinie, opiekun: ks. Mariusz Ambroziewicz,
5. Nikodem Małocha, SP, parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Koszalinie, opiekun: ks. Mariusz Ambroziewicz,
6. Mikołaj Małocha, GIM, parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Koszalinie, opiekun: ks. Mariusz Ambroziewicz,
7. Bartłomiej Cisoń, SP, parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Koszalinie, opiekun: ks. Mariusz Ambroziewicz.