Konkurs Biblijny organizowany przez Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II w Diecezji Rzeszowskiej dla dzieci szkół podstawowych kl. od IV do VI pt. „Idźcie i głoście” (Mk 16,15) – etap rejonowy
Zgodnie z regulaminem Konkursu (§ 2 Etapy konkursu, Punkt 4 Zasady kwalifikacji do kolejnego etapu) do etapu diecezjalnego kwalifikuje się 70 najlepszych uczniów i uczennic biorących udział w etapie rejonowym. Aby uzyskać wymaganą ilość Komisja Konkursowa do ostatniego etapu dopuściła dzieci, które uzyskały min. 80 punktów, co w efekcie daje liczbę 76 finalistów i finalistek.
Lista dzieci, które zakwalifikowały się do etapu diecezjalnego (według zdobytych punktów) :
- Błażej Liana – kl. V – 100 pkt. – SP Zarzecze
- Flis Aleksandra - kl. VI - 100 pkt. – SP 3 w Rzeszowie
- Przybyłowicz Kamila – kl. IV – 100 pkt. - MZS nr 6 w Gorlicach
- Szura Natalia – kl. VI – 99 pkt. – ZS w Ropicy Polskiej
- Kiełbasa Natalia – kl. VI – 99 pkt. – SP w Gwoźnicy Górnej
- Kuczek Julia – kl. VI – 98 pkt. – SP nr 2 w MZS we Strzyżowie
- Czarniecka Oliwia – kl. VI – 97 pkt. – SP nr 2 w Rzeszowie
- Madej Jan – kl. IV – 96 pkt. – ISP nr 12 w Jaśle
- Buczek Jan – kl. VI – 95,5 pkt. – SP nr 7 w Rzeszowie
- Siuta Anna – kl. V – 95 pkt. – SP w Racławówce
- Błażejowska Dominika – kl. VI – 94 pkt. – SP nr 2 w MZS we Strzyżowie
- Dykas Julia – 94 pkt. – SP nr 8 w Jaśle
- Jopek Szymon – kl. VI – 94 pkt. – SP Sióstr Pijarek w Rzeszowie
- Niemiec Natalia – kl. IV – 94 pkt – ZS w Lubli
- Pilecka Andżelika – kl. VI – 94 pkt. – SP w Gwoźnicy Górnej
- Skalska Laura – kl. IV – 94 pkt. – SP w Żyznowie
- Żukowska Kornelia – kl. IV – 93,5 pkt – Rzeszów ZPS nr 6, SP nr 27
- Postek Łucja – kl. kl. V - 93 pkt. – SP nr 4 w Jaśle
- Kawa Apolonia – kl. IV – 92 pkt. – ZS w Babicy
- Królikowska Wiktoria – kl. V – 92 pkt. – ZS w Krygu
- Strzała Miłosz – kl. V – 92 pkt. – SP w Gwoźnicy Górnej
- Szymborski Szymon – kl. VI – 92 pkt. – SP nr 7 w Rzeszowie
- Pieczonka Kamil - kl. VI – 91 pkt. - SP w Trzebownisku
- Romaszko Oliwia – kl. V – 91 pkt. - MZS nr 6 w Gorlicach
- Kostrząb Kinga – kl. V - 90 pkt. – ZS w Nowym Żmigrodzie
- Łukasiak Izabela – kl. V – 90 pkt. – SP nr 13 w Rzeszowie
- Ostalecka Weronika – kl. VI – 90 pkt. – ISP nr 12 w Jaśle
- Wójcik Szymon – kl. IV – 90 pkt. - MZS nr 6 w Gorlicach
- Zasadni Laura – kl. IV – 90 pkt. - MZS nr 6 w Gorlicach
- Masłowska Oliwia - kl. VI - 89 pkt. – SP 3 w Rzeszowie
- Drzał Wiktoria – kl. V – 88 pkt. - SP w Racławówce
- Bałut Piotr - kl. VI b – 88 pkt. - SP w Trzebownisku
- Buczek Szymon – kl. VI – 88 pkt. – SP nr 7 w Rzeszowie
- Marek Felicja – kl. V – 88 pkt. – SP nr 8 w Jaśle
- Olejasz Julia –kl. IV – 88 pkt. – SP w Boguchwale
- Hap Kinga – kl. VI – 87 pkt. – SP nr 2 w Jaśle
- Knapik Wojciech – kl. VI – 87 pkt. – SP nr 1 w Osobnicy
- Szymborski Hubert – kl. VI – 87 pkt. – SP nr 7 w Rzeszowie
- Żuczek Patrycja – kl. VI – 87 pkt. – SP w Nockowej
- Grata Kinga kl. VI - 86 pkt. - ZS w Łukawcu
- Januś Alicja – kl. VI – 86 pkt. Rzeszów SP nr 25
- Piędel Julia –kl. V – 86 pkt. – ZS w Łowisku
- Wojewoda Magdalena – kl. VI - 86 pkt. – SP w Gwoźnicy Górnej
- Brudzisz Sandra – kl. IV- 85 pkt – SP w Strzeszynie
- Cisowska Emilia – kl. IV – 85 pkt. - MZS nr 6 w Gorlicach
- Kapusta Oliwia – kl. IV – 85 pkt. – OSM nr 2 w Rzeszowie
- Kida Izabela – kl. VI – 85 pkt. SP w Podlesiu
- Kiełbasa Klaudia – kl. V – 85 pkt. – SP nr 2 w MZS w Strzyżowie
- Lepianka Paweł – kl. V – 84,5 pkt. – SP w Medyni Głogowskiej
- Rzucidło Anita – kl. V – 84,5 pkt – OSM nr 2 w Rzeszowie
- Czajkowska Amelia – kl. V – 84 pkt. – SP Sióstr Pijarek w Rzeszowie
- Furtek Anna – kl. IV – 84 pkt. – SP w Boguchwale
- Lęcznar Piotr – kl. VI – 84 pkt – SP nr 19 w ZSP nr 9 w Rzeszowie
- Madej Piotr – kl. V – 84 pkt. – SP w Łowisku
- Motyka Agnieszka - kl. VI – 84 pkt. – ZS w Krygu
- Piotrowski Szymon – kl. V – 84 pkt. - MZS nr 6 w Gorlicach
- Sondej Katarzyna – kl. VI – 84 pkt. – SP w Górnie
- Tęcza Kamila – kl. VI – 84 pkt. – ZS w Wólce Niedźwieckiej
- Winiarska Kinga – kl. VI – 84 pkt. – SP nr 1 we Frysztaku
- Krawczyk Julia - kl. V - 84 pkt. - ZS w Jasionce
- Nowacka Magdalena – kl. IV – 83 pkt. – ZS w Nowym Żmigrodzie
- Potwora Mateusz – kl. VI – 83 pkt. – SP w Broniszowie
- Skoczylas Katarzyna – kl. VI – 83 pkt. - SP nr 25 w Rzeszowie
- Jadach Krystian – kl. VI – 82 pkt. – ZS w Kupnie
- Przewoźnik Jakub – kl. IV – 82 pkt. – SP w Błażkowej
- Różycka Oliwia – kl. V – 82 pkt. - SP nr 13 w Rzeszowie
- Olesiejuk Iga – kl. VI – 81 pkt. - SP nr 1 w Chmielniku
- Felczyńska Faustyna – kl. V – 81 pkt. – SP nr 4 w Jaśle
- Augustyn Ilia - kl. IV – 80 pkt. - SP w Racławówce
- Bebło Amelia – kl. V – 80 pkt. – ZS w Kolbuszowej Górnej
- Bolek Aleksandra – kl. VI – 80 pkt. – SP Wola Dębowiecka
- Cisek Joanna – kl. VI – 80 pkt. - SP w Górnie
- Drąg Marlenna – kl. V – 80 pkt. – ZS w Krygu
- Pączek Jakub – kl. VI – 80 pkt. – SP Sióstr Pijarek w Rzeszowie
- Wanat Nikodem – kl. VI – 80 pkt. – SP nr 2 w Rzeszowie
- Rzepa Anna - kl. VI - 80 pkt. SP w Jareniówce
Lista alfabetyczna:
- Augustyn Ilia - kl. IV – 80 pkt. - SP w Racławówce
- Bałut Piotr - kl. VI b – 88 pkt. - SP w Trzebownisku
- Bebło Amelia – kl. V – 80 pkt. – ZS w Kolbuszowej Górnej
- Błażej Liana – kl. V – 100 pkt. – SP Zarzecze
- Błażejowska Dominika – kl. VI – 94 pkt. – SP nr 2 w MZS we Strzyżowie
- Bolek Aleksandra – kl. VI – 80 pkt. – SP Wola Dębowiecka
- Brudzisz Sandra - 85 pkt – SP w Strzeszynie
- Buczek Jan – kl. VI – 95,5 pkt. – SP nr 7 w Rzeszowie
- Buczek Szymon – kl. VI – 88 pkt. – SP nr 7 w Rzeszowie
- Cisek Joanna – kl. VI – 80 pkt. - SP w Górnie
- Cisowska Emilia – kl. IV – 85 pkt. - MZS nr 6 w Gorlicach
- Czajkowska Amelia – kl. V – 84 pkt. – SP Sióstr Pijarek w Rzeszowie
- Czarniecka Oliwia – kl. VI – 97 pkt. – SP nr 2 w Rzeszowie
- Drąg Marlenna – kl. V – 80 pkt. – ZS w Krygu
- Drzał Wiktoria – kl. V – 88 pkt. - SP w Racławówce
- Dykas Julia – 94 pkt. – SP nr 8 w Jaśle
- Felczyńska Faustyna – kl. V – 81 pkt. – SP nr 4 w Jaśle
- Flis Aleksandra - kl. VI - 100 pkt. – SP 3 w Rzeszowie
- Furtek Anna – kl. IV – 84 pkt. – SP w Boguchwale
- Grata Kinga kl. VI - 86 pkt. - ZS w Łukawcu
- Hap Kinga – kl. VI – 87 pkt. – SP nr 2 w Jaśle
- Januś Alicja – kl. VI – 86 pkt. Rzeszów SP nr 25
- Jadach Krystian – kl. VI – 82 pkt. – ZS w Kupnie
- Jopek Szymon – kl. VI – 94 pkt. – SP Sióstr Pijarek w Rzeszowie
- Kapusta Oliwia – kl. IV – 85 pkt. – OSM nr 2 w Rzeszowie
- Kawa Apolonia – kl. IV – 92 pkt. – ZS w Babicy
- Kida Izabela – kl. VI – 85 pkt. SP w Podlesiu
- Kiełbasa Klaudia – kl. V – 85 pkt. – SP nr 2 w MZS we Strzyżowie
- Kiełbasa Natalia – kl. VI – 99 pkt. – SP w Gwoźnicy Górnej
- Knapik Wojciech – kl. VI – 87 pkt. – SP nr 1 w Osobnicy
- Kostrząb Kinga – kl. V - 90 pkt. – ZS w Nowym Żmigrodzie
- Krawczyk Julia - kl. V - 84 pkt. - ZS w Jasionce
- Królikowska Wiktoria – kl. V – 92 pkt. – ZS w Krygu
- Kuczek Julia – kl. VI – 98 pkt. – SP nr 2 w MZS we Strzyżowie
- Lepianka Paweł – kl. V – 84,5 pkt. – SP w Medyni Głogowskiej
- Lęcznar Piotr – kl. VI – 84 pkt – SP nr 19 w ZSP nr 9 w Rzeszowie
- Łukasiak Izabela – kl. V – 90 pkt. – SP nr 13 w Rzeszowie
- Madej Jan – kl. IV – 96 pkt. – ISP nr 12 w Jaśle
- Madej Piotr – kl. V – 84 pkt. – SP w Łowisku
- Marek Felicja – kl. V – 88 pkt. – SP nr 8 w Jaśle
- Masłowska Oliwia - kl. VI - 89 pkt. – SP 3 w Rzeszowie
- Motyka Agnieszka - kl. VI – 84 pkt. – ZS w Krygu
- Niemiec Natalia – kl. IV – 94 pkt – ZS w Lubli
- Nowacka Magdalena – kl. IV – 83 pkt. – ZS w Nowym Żmigrodzie
- Olejasz Julia –kl. IV – 88 pkt. – SP w Boguchwale
- Olesiejuk Iga – kl. VI – 81 pkt. - SP nr 1 w Chmielniku
- Ostalecka Weronika – kl. VI – 90 pkt. – ISP nr 12 w Jaśle
- Pączek Jakub – kl. VI – 80 pkt. – SP Sióstr Pijarek w Rzeszowie
- Pieczonka Kamil kl. VI c – 91 pkt. - SP w Trzebownisku
- Piędel Julia –kl. V – 86 pkt. – ZS w Łowisku
- Pilecka Andżelika – kl. VI – 94 pkt. – SP w Gwoźnicy Górnej
- Piotrowski Szymon – kl. V – 84 pkt. - MZS nr 6 w Gorlicach
- Postek Łucja – kl. kl. V - 93 pkt. – SP nr 4 w Jaśle
- Potwora Mateusz – kl. VI – 83 pkt. – SP w Broniszowie
- Przewoźnik Jakub – kl. IV – 82 pkt. – SP w Błażkowej
- Przybyłowicz Kamila – kl. IV – 100 pkt. - MZS nr 6 w Gorlicach
- Romaszko Oliwia – kl. V – 91 pkt. - MZS nr 6 w Gorlicach
- Różycka Oliwia – kl. V – 82 pkt. - SP nr 13 w Rzeszowie
- Rzepa Anna - kl. VI - 80 pkt. SP w Jareniówce
- Rzucidło Anita – kl. V – 84,5 pkt – OSM nr 2 w Rzeszowie
- Siuta Anna – kl. V – 95 pkt. – SP w Racławówce
- Skalska Laura – kl. IV – 94 pkt. – SP w Żyznowie
- Skoczylas Katarzyna – kl. VI – 83 pkt. - SP nr 25 w Rzeszowie
- Sondej Katarzyna – kl. VI – 84 pkt. – SP w Górnie
- Strzała Miłosz – kl. V – 92 pkt. – SP w Gwoźnicy Górnej
- Szymborski Hubert – kl. VI – 87 pkt. – SP nr 7 w Rzeszowie
- Szymborski Szymon – kl. VI – 92 pkt. – SP nr 7 w Rzeszowie
- Szura Natalia – kl. VI – 99 pkt. – ZS w Ropicy Polskiej
- Tęcza Kamila – kl. VI – 84 pkt. – ZS w Wólce Niedźwieckiej
- Wanat Nikodem – kl. VI – 80 pkt. – SP nr 2 w Rzeszowie
- Winiarska Kinga – kl. VI – 84 pkt. – SP nr 1 we Frysztaku
- Wojewoda Magdalena – kl. VI - 86 pkt. – SP w Gwoźnicy Górnej
- Wójcik Szymon – kl. IV – 90 pkt. - MZS nr 6 w Gorlicach
- Zasadni Laura – kl. IV – 90 pkt. - MZS nr 6 w Gorlicach
- Żuczek Patrycja – kl. VI – 87 pkt. – SP w Nockowej
- Żukowska Kornelia – kl. IV – 93,5 pkt – Rzeszów ZPS nr 6, SP nr 27
Maksymalna liczbę punktów zdobyli:
Błażej Liana – kl. V – 100 pkt. – SP Zarzecze
Flis Aleksandra - kl. VI - 100 pkt. – SP 3 w Rzeszowie
Przybyłowicz Kamila – kl. IV – 100 pkt. - MZS nr 6 w Gorlicach
Szkoły, które mają najliczniejszą reprezentację w finale:
1. MZS nr 6 w Gorlicach – 6 uczniów
2. SP nr 7 w Rzeszowie – 4 uczniów
SP w Gwoźnicy Górnej – 4 uczniów
3. SP w Krygu - 3 uczniów
SP w Racławówce – 3 uczniów
SP Sióstr Pijarek w Rzeszowie – 3 uczniów
SP nr 2 w MZS w Strzyżowie – 3 uczniów
Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II w Diecezji Rzeszowskiej serdecznie dziękuje wszystkim dzieciom, które wzięły udział w etapie rejonowym, a laureatom i ich opiekunom składa serdeczne gratulacje. Specjalne podziękowania należą się Osobom odpowiedzialnym za organizację Konkursu w danej szkole oraz Dyrekcjom tychże placówek wychowawczych za zgodę na przeprowadzenie na ich terenie etapu rejonowego.
Etap diecezjalny będzie miał miejsce 26 maja o godz. 10.30 w domu diecezjalnym „Tabor” przy ul. Połonińskiej 25. Na etapie diecezjalnym będzie obowiązywała cała Ewangelia św. Marka.
Ks. M. Dzik, Moderator Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II w Diecezji Rzeszowskiej