"Fałszerstwo stulecia": Pozew na 3 mln dolarów.

Nawet po ostatecznym rozstrzygnięciu sprawy przez Sąd Najwyższy, ciągle pojawiają się jej reperkusje. Robert Deutsch, izraelski archeolog i handlarz antyków, rumuńskiego pochodzenia walczy przed sądem:

Pozew na 3 miliony dolarów w związku ze sprawą "fałszerstwa stulecia"

Choć sprawa wytoczona Robertowi Deutschowi i Odedowi Golanowi oskarżonym o fałszowanie antyków znalazła swój sądowy koniec, a większość przywołanych w trakcie rozprawy sądowej przedmiotów wróciła do właścicieli, nie oznacza to końca wszystkich jej skutków. Jeden z oskarżonych w sprawie o „fałszerstwo stulecia”, Robert Deutsch złożył oficjalny pozew przeciwko Izraelskiemu Ministerstwu Antyków (IAA) opiewający na 3 mln dolarów. Jeden z dziennikarzy, zaangażowanych w obszerne relacjonowanie sprawy do mediów, Matthew Kalman, podaje, że „pozew dotyczy Ministerstwa Antyków, prokuratora oraz innych oskarżonych i wiąże się z pomówieniem Deutscha poprzez oczernianie go, doprowadzając go do uszczerbku na zdrowiu oraz niszcząc jego zawodową oraz akademicką reputację poprzez wniesienie oskarżenia opartego na zarzutach, które były bezsprzecznie fałszywe”.

 

Jaki będzie finał tego epizodu całej sprawy? Czy sąd przyzna Robertowi Deutschowi żądane pieniądze?

Kliknij, by przeczytać tekst M. Kalmana.

Czytaj wiadomości o ogłoszeniu wyroku uniewinniającego Golana i Deutscha; przesłuchaniu Joe Ziasa; zwrocie antyków; i zawirowaniach z powrotem przedmiotów do właścicieli.

opracował: B. Sokal
na podstawie doniesień prasowych

Jesteś na facebooku? My też! :)


"Scriptura crescit cum legente"
"Pismo rośnie wraz z czytającym je" (św. Grzegorz Wielki)

Każdy rozmiłowany w Słowie Bożym napotyka w Biblii fragmenty, które sprawiają mu trudność w interpretacji. Zachęcamy zatem wszystkich odwiedzających stronę Dzieła Biblijnego do zadawania pytań. Na każde pytanie udzielimy odpowiedzi, a następnie będzie ona opublikowana w sekcji "Pytania do Biblii".

Kliknij TUTAJ, żeby przesłać pytanie.