Z ostatniej chwili: Golan i Deutsch uniewinnieni!

Wiadomość z ostatniej chwili:
Golan i Deutsch uniewinnieni!
f
Archeolodzy, którzy stoją za najbardziej przełomowymi odkryciami w ciągu ostatnich lat, znaleźli się na ławie oskarżonych!

Sędzia jerozolimskiego sądu Aharon Farkasz wydał wyrok uniewinniający Odeda Golana oraz Roberta Deutscha ze wszystkich zarzutów fałszerstwa. Sędzia stwierdził, że nie ma dowodów, że którykolwiek z ważnych artefaktów został sfałszowany a oskarżenie nie udowodniło ponad wszelką wątpliwość swoich zarzutów. Rozpatrywane oskarżenia obejmowały Ossuarium Jakuba, na którym widnieje inskrypcja „Jakub, syn Józefa, brat Jezusa”. Sąd orzekł, że brak jest dowodów, że także inne przedmioty zostały sfałszowane, jak np. granat z kości słoniowej, ostraka: „Prośba wdowy” oraz „Trzy szekle”, a także Tabliczka Joasza.

Chociaż najważniejsze zarzuty zostały oddalone z powodu braku dowodów oszustwa, inne oskarżenia zostały odrzucone z powodu przedawnienia. Ponadto, Golan skazany został za handel antykami bez zezwolenia i inne mniejsze przewinienia. Deutsch został oczyszczony ze wszystkich zarzutów. Oded Golan zostanie skazany 23 grudnia 2012 r.

Ossuarium JakubassssssssssssssssssssssssssssssssGranat z kości słoniowej

Ostraka: "Trzy szekle" sssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss "Prośba wdowy"

Opracował: Bartłomiej Sokal
na podstawie doniesień prasowych.

Jesteś na facebooku? My też! :)

Zapraszamy do dyskusji na ten temat na naszej facebookowej stronie!


"Scriptura crescit cum legente"
"Pismo rośnie wraz z czytającym je" (św. Grzegorz Wielki)

Każdy rozmiłowany w Słowie Bożym napotyka w Biblii fragmenty, które sprawiają mu trudność w interpretacji. Zachęcamy zatem wszystkich odwiedzających stronę Dzieła Biblijnego do zadawania pytań. Na każde pytanie odpowiedź zostanie udzielona w ciągu około tygodnia, a następnie będzie ona opublikowana w sekcji "Pytania do Biblii".

Kliknij TUTAJ, żeby przesłać pytanie.