Warsztaty biblijne w Bieszczadach

W dniach 9-14 września 2019 roku zostały zorganizowane Warsztaty Biblijne dla finalistów Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego dla Kleryków. Odbyły się ona w miejscowości Krzywe k/Wetliny i były prowadzone przez ks. prof. Henryka Witczyka oraz ks. dr Marcina Zielińskiego, pracowników INB KUL. W programie, oprócz spotkań biblijnych i medytacji, znalazł się czas na wędrowanie po bieszczadzkich szlakach.

W warsztatach uczestniczył zwycięzca konkursu w 2019 roku, br. Dawid Bujas, który podzielił się wrażeniami z pielgrzymki, która była nagrodą za zwycięstwo w konkursie.

Przytaczamy świadectwo br. Dawida Bujasa OFMConv: "W ostatnim tygodniu sierpnia pojechałem z pallotyńskim biurem podróży "Apostolos" na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Była to nagroda za zwycięstwo w XII Konkursie Biblijnym dla Alumnów. Pielgrzymka pozwoliła mi bardzo wiele zobaczyć: miejsca związane z osobą Jezusa i Kościołem pierwszych wieków, współistnienie różnych kultur i religii w Ziemi Świętej oraz życie chrześcijan w Izraelu i Palestynie dzisiaj. Wzruszające były dla mnie chwile modlitwy w Nazarecie, Betlejem czy Jerozolimie, gdzie obecność Chrystusa czuć szczególnie wyraźnie. Pielgrzymka z pewnością będzie dla mnie pomocą w lekturze Pisma Świętego na co dzień".

20190910 115505