pope

Diecezja Poznańska

Rekolekcje Lectio Divina - Droga ucznia

Dzieło Biblijne w Archidiecezji Poznańskiej
we współpracy
z Centrum Formacji Duchowej w Trzebini
zaprasza na

REKOLEKCJE LECTIO DIVINA
Droga ucznia

przygotowane przez ks. dr Krzysztofa Wonsa SDS

Termin:
17-25.08.2016 r.

Miejsce:
Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu, ul. Wieżowa 2/4
(zakwaterowanie w pokojach jednoosobowych z łazienką, pełne wyżywienie)

Zgłoszenia:
Trwają zapisy na rekolekcje!

Należy pobrać  FORMULARZ i po wypełnieniu przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub:

Dzieło Biblijne w Archidiecezji Poznańskiej
ul. Wieżowa 2/4
61-111 Poznań
"Lectio Divina"

Dodatkowe informacje uzyskać można pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem telefonu +48 696784707 (czynny w środy od 17:30 do 19:00)

Droga ucznia - plik

___________________________

Rekolekcje lectio divina opierają się na pogłębionym, czterostopniowym duchowym poznawaniu słowa Bożego, które podejmowane jest każdego dnia rekolekcji. Schemat lectio (czytanie) - meditatio (medytacja) - oratio (modlitwa) - contemplatio (kontemplacja) jest modlitewnym czytaniem Pisma Świętego, mającym prowadzić uczestnika rekolekcji nie tylko do intelektualnego rozumienia przesłania biblijnego, lecz przede wszystkim do zażyłości z Bożym słowem i oświetlania przez nie dróg codziennego życia człowieka.

Formacja rekolekcji lectio divina obejmuje cztery stopnie realizowane w kolejnych latach, które oparte są o poszczególne Ewangelie. W roku 2016 zapraszamy do Poznania na pierwszy stopień rekolekcji (Uwierzyć Jezusowi. Rekolekcje ze św. Markiem).

Do udziału zaproszeni są wszyscy pragnący żyć słowem Bożym, zarówno osoby świeckie, jak i duchowne i konsekrowane. Rekolekcje przeżywane są w pełnym milczeniu z indywidualnym towarzyszeniem kierownika duchowego.

ks. dr Tomasz Siuda
Moderator Dzieła Biblijnego
w Archidiecezji Poznańskiej