pope

Diecezja Poznańska

Kursy formacji biblijnej 2022/2023

 

kursy biblijne

 

Zapraszamy wszystkich, osoby świeckie i konsekrowane, zainteresowanych pogłębieniem wiedzy i duchowości biblijnej na kolejną edycję Kursów Formacji Biblijnej organizowanych od 15 lat przez Dzieło Biblijne w Archidiecezji Poznańskiej.

W roku 2022/2023 odbędą się dwa kursy:
Podstawowy Kurs Formacji Biblijnej, adresowany do wszystkich zainteresowanych, oraz Studium Formacji Biblijnej dla absolwentów przynajmniej Podstawowego Kursu.

Osoby świeckie uczestniczące w Podstawowym Kursie Formacji Biblijnej są proszone o przedstawienie opinii swojego duszpasterza.


Wykłady na Podstawowym Kursie obejmują:
- Wstęp ogólny do Pisma Świętego (kanon, natchnienie, archeologia i geografia biblijna, Biblia we wspólnocie Kościoła),
- Stary Testament: Prehistoria biblijna,
- Nowy Testament: Ewangelie synoptyczne.

Słuchacze Studium mają wykłady na tematy:
- Stary Testament: Prorocy,
- Nowy Testament: Pisma Janowe,
- Historia Izraela.

Wykłady będą prowadzone przez ks. Artura Andrzejewskiego, ks. prof. Janusza Nawrota, ks. prof. Piotra Ostańskiego, ks. dr Tomasza Siudę i ks. Wojciecha Wasiaka.

Zajęcia odbywają się od listopada do czerwca, raz w miesiącu, w soboty od 9:00 do 13:50.

Terminy sesji w I semetrze kursów:
26 listopada 2022,
10 grudnia 2022,
21 stycznia 2023,
11 lutego 2023.

Dostępne są dwie formy uczestnictwa:
- stacjonarna w budynku parafii p.w. Najświętszej Bogarodzicy Maryi w Poznaniu, os. Stare Żegrze 18
- online poprzez łącze internetowe.

Dla uczestników Studium Formacji Biblijnej wykłady online będą dostępne na żywo. Natomiast uczestnicy Kursu Podstawowego będą mieli dostęp do nagranych wykładów w strefie uczestnika (z hasłem) po zajęciach. 

Wszyscy słuchacze będą mieć dostęp do nagrań wykładów swojego kursu w strefie uczestnika w ciągu 30 dni od ich publikacji.

Koszt: 200 zł płatne po rozpoczęciu kursów.

Zgłoszenia tylko online poprzez formularz znajdujący pod linkiem: FORMULARZ, ewentualnie drogą mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (wówczas przyślemy formularz zgłoszeniowy).

 

Startujemy 26 listopada.

Serdecznie zapraszamy w tym dniu na pierwsze zajęcia od godziny 9:00 oraz na Eucharystię o godz. 14:00 w kościele pw. Najświętszej Bogarodzicy Maryi w Poznaniu os. Stare Żegrze 18, inaugurującą nową edycję.