pope

Diecezja Poznańska

Spotkanie autorskie z o. prof. Adamem Sikorą OFM

Biblioteka Główna Prowincji św. Franciszka z Asyżu Zakonu Braci Mniejszych - Franciszkanów w Polsce zaprasza na spotkanie autorskie z Ojcem Profesorem Adamem Ryszardem Sikorą OFM wokół książki: "PATMOS - wyspa św. Jana. Miejsca na Patmos związane z Apostołem znane z tradycji spisanych i ustnych". Książka jest owocem wieloletnich badań prowadzonych przez Autora oraz pogłębionych analiz. To pierwsze tak wyjątkowe kompendium wiedzy o najważniejszej dla chrześcijaństwa wyspie. Na spotkaniu będzie możliwość nabycia książki wraz z autografem Autora.
Ojciec Adam Sikora OFM - to franciszkanin, biblista, profesor dr hab. nauk teologicznych, wykładowca na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, autor przekładów ksiąg biblijnych z języków oryginalnych na język polski i kaszubski oraz opracowań z zakresu studium Pism św. Jana Apostoła. Opublikował ponad dwadzieścia pozycji książkowych i ok. 160 artykułów naukowych i popularnonaukowych.

Spotkanie odbędzie się w niedzielę 27 listopada po Mszy św. o godz. 13.30 w salce pod kościołem św. Franciszka Serafickiego w Poznaniu przy ul. Garbary 22. Wstęp wolny.

 

patmossmall