pope

Diecezja Poznańska

Rekolekcje Lectio Divina w Poznaniu w 2023

Dzieło Biblijne w Archidiecezji Poznańskiej zaprasza na VIII edycję letnich rekolekcji Lectio Divina w Poznaniu. Serdecznie zapraszamy na spotkanie ze Słowem Bożym na Drodze Ucznia wszystkich, osoby świeckie, duchowne i konsekrowane, pragnących żyć Słowem Bożym. W 2023 organizujemy cztery Etapy przygotowane we współpracy z Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie w oparciu o autorski program ks. dra Krzysztofa Wonsa SDS:

Etap I: Uwierzyć Jezusowi. Rekolekcje ze św. Markiem

Etap II: Powierzyć się Jezusowi. Rekolekcje ze św. Mateuszem

Etap III: Pogłębić wiarę w Jezusa. Rekolekcje ze św. Łukaszem

Etap IV: Trwać w Jezusie. Rekolekcje ze św. Janem oraz

Pogłębienie: Gesty Pana Jezusa w Ewangelii św. Jana. 

Rekolekcje będzie prowadzić stała Ekipa Rekolekcyjna Dzieła Biblijnego w Archidiecezji Poznańskiej: ks. Krzysztof Grześkowiak, ks. Dariusz Mazur, ks. Tomasz Siuda, ks. Kazimierz Stasiak SAC, ks. Przemysław Tyblewski i s. Magdalena Wielgus MChr, która towarzyszy rekolektantom.

Rekolekcje Lectio Divina opierają się na pogłębionym, czterostopniowym duchowym poznawaniu Słowa Bożego, które podejmowane jest każdego dnia rekolekcji. Schemat: Lectio (Czytanie) Słowa - Meditatio (Medytacja) Słowa - Oratio (Modlitwa) Słowem - Contemplatio (kontemplacja) Słowa jest modlitewnym czytaniem Pisma Świętego, mającym prowadzić uczestnika rekolekcji nie tylko do intelektualnego rozumienia przesłania biblijnego, lecz przede wszystkim do zażyłości ze Słowem i oświetlania przez Nie dróg codziennego życia człowieka. Rekolekcje są przeżywane na osobistej modlitwie Słowem Bożym, w klimacie pustyni - w pełnym milczeniu, z indywidualnym towarzyszeniem kierownika duchowego.

Rekolekcje odbywają się w terminie 29 lipca – 6 sierpnia 2023 w budynku Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, położonym nad rzeką Wartą na Ostrowie Tumskim, w pobliżu Katedry Poznańskiej. Zapewniamy zakwaterowanie w pokojach jednoosobowych z łazienką, pełne wyżywienie, ogród seminaryjny do dyspozycji rekolektantów, bezpłatne miejsca parkingowe na terenie ASD. Budynek jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z rekolekcji w 2022 roku oraz wysłuchania świadectw uczestników. Nagrania są dostępne na kanale YouTube Dzieła Biblijnego w Archidiecezji Poznańskiej: https://youtu.be/-8JRn8otpVI oraz https://youtu.be/0U2UiP2x8KU 

Zgłoszenia online poprzez formularz: https://forms.gle/TJa5hczwBsa8sfWG8

Zapraszamy na Lato ze Słowem Bożym w Poznaniu!

329137674 867772094497604 3454581592598689297 n