pope

Diecezja Radomska

Relacja z Ciepielowa

OPŁATKOWE SPOTKANIE W CIEPIELOWIE

W czwartek,  5 stycznia 2017r. odbyło się kolejne spotkanie członków DB w Ciepielowie.  Miało ono charakter uroczysty z dwóch powodów. Ponieważ tym razem wykład poprowadził ks. dr Jacek Kucharski, który przybliżył nam jakimi metodami możemy czytać Biblię. Tę księgę, która jest niewątpliwie najbardziej rozpowszechnioną pozycją czytelniczą na świecie. Została przetłumaczona na prawie dwa i pół tysiąca języków... Wiedzieliśmy (za Św. Hieronimem), że nieznajomość Pisma jest nieznajomością Chrystusa dlatego już od dwóch przeszło lat czytana jest Biblia przed każdą niedzielną Mszą Św. w naszym kościele. Ale tym razem ks. Jacek Kucharski omawiając 20 sposobów w jaki możemy czytać Pismo Św. dał nam narzędzie, które ułatwi każdemu z nas analizę treści  i jeszcze bardziej pozwoli dobrać właściwą metodę w jej pogłębianiu.

Oczywiście drugi powód wyjątkowości naszego spotkania dotyczył uroczystej wizyty przy wigilijnym stole jak zwykle w bardzo gościnnym domu ks. proboszcza Stanisława Sławińskiego.  Spotkanie to przepełnione miłą atmosferą i śpiewem kolęd zapamiętamy na długo... A stan naszych emocji niech wyrażą słowa św. Matki Teresy z Kalkuty: "Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest  Boże Narodzenie. Zawsze. kiedy milkniesz, aby wysłuchać, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad, które jak żelazna obręcz uciskają ludzi w ich samotności, jest Boże Narodzenie.  

Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei "więźniom", tym, którzy są przytłoczeni ciężarem fizycznego, moralnego i duchowego ubóstwa, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze, jak bardzo znikome są twoje możliwości i jak wielka jest twoja słabość, jest Boże Narodzenie.  Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg pokochał innych przez ciebie, Zawsze wtedy, jest Boże Narodzenie".

Opr. Wojciech Leszczyński.