Papirus nr 111 P111

(Kliknij w powyższy obrazek, by przeglądać papirus. Uwaga: Strona INTF działa bardzo [?] powoli, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość przy korzystaniu z niej. Poruszanie się po manuskrypcie umożliwia i ułatwia rozwijalne menu "Liste Catalog" - w zakładce "Pages" mamy dostęp do miniatur wraz z podanymi siglami, które zawiera dana karta.)

Manuskrypt spisany w formie kodeksu, pochodzący z III w. po Chr. Do naszych czasów zachował się jedynie niewielki fragment jednej karty zawierający tekst z Ewangelii Łukasza (17,11-13.22-23). Pisarz, który spisywał manuskrypt był profesjonalnym skrybą. Typ tekstu określony jest jako aleksandryjski, a brzmienie pokrewne jest wobec Papirus Bodmer XIV (P75), jednego z najlepszych świadków tekstu czwartej ewangelii. Rękopis odnaleziony został w Oxyrynchos, w Egipcie, a obecnie przechowywany jest w Ashmolean Museum w Oksfordzie.


(Powrót do wyboru kategorii)

Jesteś na facebooku? My też! :)

Zapraszamy do dyskusji na naszej facebookowej stronie!


"Scriptura crescit cum legente"
"Pismo rośnie wraz z czytającym je" (św. Grzegorz Wielki)

Każdy rozmiłowany w Słowie Bożym napotyka w Biblii fragmenty, które sprawiają mu trudność w interpretacji. Zachęcamy zatem wszystkich odwiedzających stronę Dzieła Biblijnego do zadawania pytań. Na każde pytanie udzielimy odpowiedzi, a następnie będzie ona opublikowana w sekcji "Pytania do Biblii".

Kliknij TUTAJ, żeby przesłać pytanie.