233. Co z Jezusem po końcu świata? (Mt 28,20)

Pytania do Biblii

 

Co z Jezusem po końcu świata?

Na samym końcu Ewangelii Mateusza Jezus mówi: „Ja jestem z wami przez wszystkie dni aż do skończenia świata”. A co potem? Czy Bóg przestanie być dostępny dla wszystkich i obecny wszędzie?

W zakończeniu Ewangelii Mateusza Jezus udziela swoim uczniom wszystkich czasów nakazu misyjnego (Mt 28,18-20). Na ten nakaz składa się głoszenie Ewangelii, udzielnie chrztu oraz nauka zachowywania poleceń Jezusa. Tym, co ma umacniać uczniów jest przede wszystkim fakt, że Jezus ma nieograniczoną władzę nad światem („dana mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi”), co powoduje że żadne przeciwności nie będą w stanie stłamsić realizacji tego posłannictwa. Jednocześnie, sam Zmartwychwstały towarzyszy uczniom w misji, którą mają realizować zawsze i wszędzie.

Co zatem stanie się po końcu świata? Przede wszystkim dopiero wtedy skończy się misja uczniów. Ponieważ wtedy nastąpi koniec możliwości opowiadania się za Jezusem lub przeciwko niemu (zob. np. Mt 25,31-46), nie będzie formalnej możliwości kontynuowania posłannictwa. Nie oznacza to, że Jezus nie będzie wtedy towarzyszył uczniom, ale słowa te wyrażają prawdę, że będzie on wspierał swoich wierzących zawsze, aż do końca świata.

Bartłomiej Sokal

A 100 pytań temu zastanawialiśmy się:

Jesteś na facebooku? My też! :)

Zapraszamy do dyskusji na temat powyższej odpowiedzi na naszej facebookowej stronie!


"Scriptura crescit cum legente"
"Pismo rośnie wraz z czytającym je" (św. Grzegorz Wielki)

Każdy rozmiłowany w Słowie Bożym napotyka w Biblii fragmenty, które sprawiają mu trudność w interpretacji. Zachęcamy zatem wszystkich odwiedzających stronę Dzieła Biblijnego do zadawania pytań. Na każde pytanie udzielimy odpowiedzi, a następnie będzie ona opublikowana w sekcji "Pytania do Biblii".

Kliknij TUTAJ, żeby przesłać pytanie.